Třetí ročník Křížové desítky v Hradci Králové přinesl všem zúčastněným jedinečný sportovní zážitek. Pořadatelé občanského sdružení Sportvisio mají nejspíše kouzelnou hůlku, protože lepší jarní počasí snad ani pro závodníky a diváky přichystat nešlo.

Příroda na Lesním hřbitově, kde se závod koná, dodává závodu příjemnou a pohodovou atmosféru. Připravené doprovodné programy pro nejmenší rozzářily nejeden dětský úsměv a rozpohybovaly celou rodinu. Rovněž od 10 hodin zažilo 200 dětí závodní atmosféru.

Kovář nikomu nedal šanci

Hlavní závod na deset kilometrů startoval přesně v poledne. Do závodu na deset kilometrů vyběhlo 346 závodníků. O deset minut později odstartoval vedlejší závod na pět kilometrů. Od začátku hlavního závodu začal diktovat tempo juniorský reprezentant do vrchu Jáchym Kovář s Pavlem Brýdlem.

Po čtyřech kilometrech začal Kovář zrychlovat a vypracoval si desetimetrový náskok na Brýdla. Třetí místo si hlídal Pavel Petrásek. Na osmém kilometru už bylo jasné, který závodník si stoupne na vítězný stupínek. Jáchym Kovář si s přehledem uhlídal první pozici asi s 90m dlouhým náskokem.

Kovář hájící barvy TJ Jiskra Litomyšl doběhl do cíle v čase 33:01,979. Za ním druhý Pavel Brýdl z Adidas Boost Teamu v čase 33:33,960. Třetí příčku obsadil Pavel Petrásek z OMT Pardubice za čas 33:43,007.

„Dnes jsem chtěl jít na čas okolo 32:30, ale ty obrátky mě malinko zpomalily. Nicméně jsem s výsledkem spokojený. Tento závod beru jako trénink na MČR na 10 000m v Ústí nad Orlicí,“ prozradil Jáchym Kovář.

V ženách jednoznačně vyhrála Táňa Metelková v čase 37:03.275 před Denisou Kozákovou z SKP Pardubice. Třetí příčku obsadila Iveta Fořtová z Eleven run teamu.

Závěrem bych chtěl pochválit práci organizátorů Sportvisio. Připravili pro závodníky, diváky a děti kvalitní sportovní zázemí a závod. Lidé z této akce odcházeli plní zážitků a úsměvů. Přesně tak to má být.