Sobotní dopoledne v Hlučíně po roce opět patřilo běhu, kdy se před místním kulturákem konal 4. ročník Cool Runu, který byl letos zařazen do Moravskoslezského běžeckého poháru. Sluníčko dnes sice pěkně pálilo, ale to neodradilo devadesátku běžců, pro které pořadatelé ze SAK Hlučín opět připravili tři závodní distance pro dospělé a nezapomněli ani na děti, které závodily okolo kulturního domu, kde bylo i zázemí. Program celého dne začal o hodině desáté, kdy se na kopcovitou dvou okruhovou trať vedoucí ulicemi města i přírodou s výběhem místního hrbu Vinné hory vydali běžci na desítce (9,6 km).

Zde s přehledem zvítězil Michal Buba MK Seitl Ostrava (38:10). Druhý doběhl Karel Weiss (40:02) a třetí Václav Novák (40:17).

Mezi ženami zvítězila stylem start-cíl Hana Legerská AK SSK Vítkovice (44:35), která dle svých slov měla dnes spíše tempový trénink, protože další ze soupeřek, a to druhá Tereza Kupková (53:11) doběhla skoro devět minut za ní. Třetí skončila Libuše Pastyříková (54:47). V jedenáct hodin dopoledne byly postupně odstartovány závody na 2,5 km a 5 km (4,8 km).

Na zvlněné poloviční pětce vedoucí pouze ulicemi města zvítězil David Hanke AKEZ Kopřivnice (10:15) a hned za ním doběhla první žena Natálie Ester Kašná AK SSK Vítkovice (10:22). Na stříbrné pozici skončili Jiří Hubáček (12:00) a Milena Widera SKI Team Wodzislaw Slaski (12:31) a bronzoví byli Dominik Mučka (13:27) a Radka Hubáčková (14:15).

Na pětce, která byla jeden okruh desítky zvítězil Miroslav Mokroš FreeRun Vratimov (18:34), kterého pořádně prohnal dnes druhý Dan Šindelek MK Seitl Ostrava (18:46). Třetí doběhl Martin Ručka AK SSK Vítkovice (19:11), který se po operaci kotníku po dlouhé době ukázal na závodě.

Mezi ženami se před druhým kilometrem ujala vedení Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná a už si ho nedala vzít a v čase 20:04 zvítězila. Druhá skončila Martina Mazáčová AKEZ Kopřivnice (20:34) a třetí Hana Klučková (21:17).

Na každého závodníka čekala v cíli účastnická medaile a občerstvení v podobě klobásy a samozřejmě v tom horku nechybělo pivko či nealko. Tečkou za celou akcí bylo vyhlášení medailistů napříč všemi kategoriemi, pro které byly připraveny medaile, tekuté a věcné ceny. Všichni závodníci si tak užili teplé, ale Cool dopoledne v Hlučíně, kterým je provedl Honza Gavelčík.