Parná a dusná poslední červnová neděle přilákala na Havířovskou Malou Jamajku 10 běžeckých týmů na letošní sWalovcovu týmovou štafetu na 8×2 km, která byla dalším závodem Moravskoslezského běžeckého poháru. Každý ze závodníků tak opět absolvoval asfalto-šotolinovou trať ve tvaru osmičky v přírodní rezervaci Meandry Lučiny okořeněnou jedním kořenovým kopečkem, vodním „příkopkem“ a dvěma překážkami. V deset hodin dopoledne se tak vydali závodníci na první úsek.

Loňské vítězství obhajovala štafeta TJ Jäkl Karviná a i letos v čase 1:01:30 ve složení J. Sebera, J. Bierská, R. Březina, M. Broda, P. Pospíšil, M. Pavlík, E. Byrtusová a M. Kašná s přehledem zvítězila. Druhá skončila štafeta AKEZ Kopřivnice „Lašské Strely“ (1:05:56) M. Mazáč, A. Kollega, P. Polášek, M. Mazáčová, L. Quittová, D. Hanke, K. Polášková, P. Bobko. Třetí příčku obsadila domácí štafeta regioRUN Havířov A (1:09:34) S. Záleský, I. Karas, P. Škrabánek, D. Wawreczka. I. Pachtová, I. Zbořilová, M. Mokroš, S. Kuzníková.

Každá štafeta měla předepsané složení, a to minimálně 3 ženy a jeden muž nad 60 let. V cíli na všechny čekala účastnická medaile a bečka uřehtaného pivka a malinovky, kdy si každý mohl čepnout dle potřeby, a to v dnešním horkém počasí, kdy teplota šplhala přes třicítku, obzvlášť bodlo.

K zakousnutí byly chlebíky s pomazánkami a mini zákusky. Na závěr proběhlo vyhlášení medailistů, kteří si odnesli dárkové tašky od partnerů akce a vítězná štafeta navíc obdržela putovní pohár, který se opět stěhuje do Karviné. Poslední závod poháru před prázdninovou pauzou se tak vydařil, a za to patří velký dík sWalovci Peťovi a jeho týmu pořadatelů z regioRUNu.