Teplé a slunečné počasí přivítalo ve středečním pozdním odpoledni necelou osmdesátku běžců a běžkyň na 38. ročníku Běhu Velkými Albrechticemi, který byl dalším závodem Moravskoslezského běžeckého poháru.

Pořadatelé opět připravili dvě závodní silniční distance obcí, a to 10 km a 4,5 km. V šest hodin odpoledne tak vyslal hlavní pořadatel pan Bierský všechny závodníky na trať.

Nejprve se do cíle vraceli čtyřkaři. Zde s přehledem zvítězil Michal Poledník Sokol Opava (14:22), druhý doběhl Michal Vlček Los Amateros MTB Team Bílovec (15:32) a třetí Tomáš Wachtarčík (16:19). Mezi ženami zvítězila Veronika Řeháčková (19:40), stříbro brala Vanda Hanke (22:26) a bronz Jana Nečekalová (36:54).

Nejrychlejšími místními borci byli Lukáš Hruzík (17:42) a Klára Horáčková (20:59). Na desítce nenašel přemožitele a s přehledem zvítězil stylem start-cíl Pavel Dvořák Atletika Alojzov (34:30). To za ním se v průběhu závodu pořadí měnilo, kdy nakonec druhý skončil Jan Fousek MK Seitl Ostrava (35:56) a třetí jeho oddílový kolega Marek Škapa MK Seitl Ostrava (36:32).

Mezi ženami obhájila loňské prvenství Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná, která však na osmém kilometru doslova vypla a byla ráda, že doběhla do cíle, ale díky vytvořenému náskoku v čase 42:05 zvítězila. Druhá chvíli za ní doběhla Martina Mazáčová AKEZ Kopřivnice (42:23) a třetí Veronika Kusá (43:04).

Po doběhnutí do cíle na každého čekalo pivko, nealko a párek a pro medailisty napříč všemi kategoriemi byly připraveny medaile a obálky, které rozdával společně s panem Bierským pan starosta.

Poděkování patří všem Albrechtickým pořadatelům, že opět pro všechny připravili pěkný běžecký závod, kterým všichni běžci a běžkyně mohli oslavit Celosvětový den běhu.