Poslední závod 10. ročníku Prajzsko-opavské běžecké ligy přilákal v nedělním slunečném dopoledni na 328 běžců a běžkyň do Kravař na Prajzske. Konal se zde jubilejní 40. ročník Běhu Zámeckým parkem a bojovalo se tak o poslední body do poháru.

Na všechny závodníky tak opět čekaly tři rovinaté trailové okruhy v nádherném prostředí Zámeckého parku o celkové délce 8,7 km. Opět byly také připraveny závody pro ty nejmenší, a to na 150 m a 300 m.

Žactvo už absolvovalo okruh parkem o délce 1,8 km, kterým nejrychleji proběhli Oliwia Witek SKI Team Wodzislaw Slaski (6:30) a Petr Gratza MFK Kravaře (6:48). Stříbrní skončili Amelia Pawlus SKI Team Wodzislaw Slaski (6:38) a Oliver Weczerek (6:49) a bronz brali Anna Balážová AKEZ Kopřivnice (6:39) a David Malchárek (6:51).

O desáté hodině dopolední za příjemně teplého počasí odstartovali od brány fotbalového hřiště účastníci hlavního závodu. Hned od začátku šla suverénně do vedení dvojice borců z SSK Vítkovice Martin Kováčech a Michal Stanovský, který však z důvodu zablokovaného žeberního svalu v průběhu druhého kola musel odstoupit a Kováčech tak už běžel jen svůj závod a v čase 28:32 suverénně zvítězil. Druhou příčku za ním držela dvojice David Wittek OTC Vlčáci a David Flaša Abstinenční repre. Ve třetím kole se Wittek (30:11) trhnul a doběhl si pro stříbro a Flašu ještě udolal matador Robert Chrudina (30:21), který skončil bronzový.

Mezi ženami v prvním kole diktovala tempo dvojice Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná a Hana Legerská AK SSK Vítkovice. Kašná v průběhu druhého kola začala Legerské pomalu utíkat a v čase 35:23 si doběhla pro svůj zlatý hattrick v řadě na této trati. Legerská (36:05) si tak po zbytek závodu už jen kontrolovala druhou příčku a třetí doběhla Martina Mazáčová AKEZ Kopřivnice (36:19).

V cíli na každého závodníka čekal vynikající koláč či zákusek od Peterků a na zchlazení bylo pivko či nealko. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků a pro všechny oceněné byly připraveny hodnotné ceny, které předávala paní starostka a bývalá Miss Europe Monika Březsková (Žídková).

Letošní ročník Prajzsko-opavské běžecké ligy tak dospěl ke zdárnému konci a má už své vítěze, a to Davida Wittka OTC Vlčáci a Markétu Kašnou TJ Jäkl Karviná, která titul získala již potřetí v řadě za sebou a dle jejích slov trofej v příštím roce již přenechá jiné závodnici.