Již po 52. se letos opět závodilo ve městě, kde se bojí vstoupit i Chuck Norris, a to v Bruntále. Konal se zde Večerní běh Bruntálem, který byl dalším závodem Moravskoslezského běžeckého poháru. Pořadatelé opět připravili pro všech 160 účastníků den plný závodů. V chladném a deštivém sobotním odpoledni nejprve závodily děti a žactvo na tratích od 100 m – 1500 m v centru města se startem na Náměstí Míru, kde bylo i zázemí.

V podvečer tak přišli na řadu dospělí, na které čekaly tři respektive šest zvlněných asfaltových okruhů městem. Za lehkého deště tak absolvovali muži 9,6 km a ženy 4,8 km se společným startem.

Mezi ženami zvítězila stylem start-cíl Petra Pastorová MK Seitl Ostrava (17:06). Druhou pozici po celou dobu kontrolovala Lucie Vikartovská Alisy Sport Team (17:36). O třetí místo si tak zabojovaly Petra Poučová TJ Šumperk (17:58) a Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (18:32), kdy bronz brala Poučová.

V závodě mužů nejrychleji vypálil dnes bramborový Miroslav Mokroš FreeRun Vratimov, kterého následovala skupinka borců, ze které vzešli všichni medailisté. Postupem závodu se na čelo propracoval dnešní vítěz Tomáš Blaha AK Kroměříž (32:44). Druhý doběhl David Flaša Abstinenční repre (33:00) a třetí polský matador Robert Antczak (33:39). V cíli na každého čekal teplý čaj a k zakousnutí různé sladké i slané pochutiny od místních hospodyněk.

Na závěr proběhlo vyhlášení medailistů, kde každý oceněný obdržel z rukou pana starosty pohár a prize money. Tečkou za celou akcí tak byla tombola a poté se všichni rozjeli zpět do svých domovů. I přes sychravé počasí se závody vydařily, a za to patří dík všem pořadatelům z TJ Olympia Bruntál a partnerům, kteří závod podpořili.